TypoLub 2015 | Izba drukarstwa

czas2015_11_15 miejsce LBL, Lublin, Polska

Skoro los tak szczęśliwie zadecydował, że wybrałem się do Lublina na konferencję, to grzechem byłoby nie skorzystać z warsztatów. Zawsze lubiłem jeździć, gdzie tylko mogę, aby uczyć się od wielkich tego świata rzemiosła typografii. Lubię to szczególnie teraz, kiedy jednym z moich zajęć jest wykładanie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Warto od czasu do czasu zmienić perspektywę z nauczyciela na ucznia. Tak więc po przejrzeniu oferty postanowiłem zapisać się na warsztaty z kaligrafii u Oleksiy Chekal, i jak to można było się spodziewać, był to strzał w dziesiątkę.

  Warsztaty odbywały się w magicznym miejscu, którym jest Dom Słów – Izba Drukarska, na co dzień pełniące funkcję muzeum drukarstwa. Pomieszczenia zaaranżowane na pracownie, pełne starych maszyn drukarskich, czcionek, maszyn introligatorskich oraz sprzętów do produkcji papieru czerpanego, emanowały atmosferą, w której można było czuć się tylko dobrze. Przynajmniej osobiście, od samego początku, cieszyłem się świetnym nastrojem.

  Zanurzeni całkowicie w atmosferze historii oraz liter, daliśmy się Oleksiyowi Chekal poprowadzić do Świata Ukraińskiej Sztuki Kaligrafii. Był to czas spędzony efektywnie i w doborowym towarzystwie koleżanek i kolegów, dla których litery są wielką pasją. Wyjazd ten będę długo wspominał jako pożytecznie spędzony czas.

Wystąpił błąd podczas zapisywania. Wypełnij wszystkie wymagane pola i spróbuj ponownie wysłać formularz.
Twój adres email nie zostanie opublikowany