TypoLub 2015 | Konferencja

czas2015_11_15 miejsce LBL, Lublin, Polska

TypoLub 2015 to trzecia już edycja konferencji typograficznej połączonej z cyklem warsztatów, a organizowanej przez ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN oraz Dom Słów – Izba Drukarstwa.

  Pomimo to że staram się jeździć wszędzie tam gdzie dzieje się coś związanego z typografią, to dotychczas do Lublina było mi nie po drodze. Po prostu jakoś niezbyt mi się chciało tam jechać. Myślałem sobie „ech tam, tak daleko, to może nie pojadę”. Okazuje się że był to błąd, którego tym razem, dzięki szczęśliwemu splotowi minionych już wydarzeń nie powtórzyłem.

  Profesor Krzysztof Kochnowicz, jako znacząca i zasłużona osoba w dziedzinie typografii, otrzymał zaproszenie do wygłoszenia prelekcji na temat prowadzonej prze siebie Pracowni Projektowania Litery na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Ta niebawem będzie obchodzić 20 rocznicę swojego istnienia. Jest to obecnie najlepsza pracownia w Polsce, jeżeli chodzi o naukę projektowania krojów pism, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, które otrzymała oraz osiągnięcia związanej z nią pracowników i wywodzących się z niej absolwentów. Aby urozmaicić prelekcję Profesor Krzysztof Kochnowicz postanowił zaprosić do prezentacji „ciekawe postacie związane z pracownią” aby mogły zaprezentować swój dorobek. Jestem jednym z tych wybrańców losu, którzy mieli szczęście zdobywać wiedzę i umiejętności studiując pod Jego kierunkiem. Dzięki temu miałem niezwykłą przyjemność wziąć udział w prelekcji prof. Krzysztofa Kochnowicza, w gronie jego uczniów, którzy występowali w następującej kolejności; Joanna Angulska, Robert Jarzec, Maciej Majchrzak, Szymon Sznajder, Viktoriya Grabowska.

  Oczywiście, w czasie konferencji, poza wystąpieniem prof. Krzysztofa Kochnowicza i jego zespołu, można było wysłuchać wielu ciekawych i inspirujących wystąpień w niezwykle przytulnej atmosferze. Żałuję tylko, że nie udało mi się uczestniczyć we wcześniejszych edycjach TypoLub-a. Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści wynikające z udziału w konferencji i warsztatach postanowiłem wciągnąć je na listę corocznych konferencji, w których należy uczestniczyć.

Wystąpił błąd podczas zapisywania. Wypełnij wszystkie wymagane pola i spróbuj ponownie wysłać formularz.
Twój adres email nie zostanie opublikowany