Sieber | ferie w Zum Pass

czas2018_02_17 miejsce Niemcy, Sieber

Upiekło mi się na sucho, tak zadecydował dobry los. Obiecałem żonie wyjazd na ferie zimowe i nie dotrzymał bym słowa, gdyby nie wspaniały kolega, mistrz i typograf Krzysztof. Zaproponował nam wspólny wyjazd w centralne Niemcy do miejscowości Sieber położonej w górach Harzu. Dziękujemy Ci za to:) Wyjazd ten był również testem tego jak Stasiu poradzi sobie w trasie liczącej 550km.

  Na miejscu gości nas przytulny Hotel Zum Pass prowadzony przez polskie, bardzo gościnne małżeństwo. Dobrze nam tam było, cicho, spokojnie, w malowniczej dolince miasteczka Sieber. Wieczory upływały nam na wspólnej biesiadzie i rozmowach dni zaś na krótszych i dłuższych wycieczkach. Sieber to również idealna lokalizacja do zwiedzani i eksplorowania okolicznych gór, miejscowości i atrakcji turystycznych. Za szczególnie warte odwiedzenia uznaliśmy przepiękne, średniowieczne miasto Goslar które jest wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

  Z informacji turystycznych tak sobie myślę, że dla kogoś mieszkającego w np. w Poznaniu z dala od gór to interesująca alternatywa. Dojazd wygodny cały czas autostradą co jest dużym plusem biorąc pod uwagę nasze drogi które w dalszym ciągu są modernizowane. Drugim i o wiele bardziej istotnym atutem może być ilość stoków narciarskich oraz towarzysząca im infrastruktura wyciągów.

Wystąpił błąd podczas zapisywania. Wypełnij wszystkie wymagane pola i spróbuj ponownie wysłać formularz.
Twój adres email nie zostanie opublikowany